Warning: Undefined variable $valid_details in /home/platne/serwer126734/public_html/autoserwis.katowice.pl/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/functions/options.php on line 462
Geometria kół Katowice - Auto Serwis Katowice

Geometria kół Katowice 

Geometria kół – to tajemnicze sformułowanie coraz częściej przebija się do naszej świadomości, zwłaszcza gdy zlecamy naprawę elementów zawieszenia lub układu kierowniczego pojazdu. Ten ważny aspekt bywa niekiedy pomijany, a zależy od niego bezpieczeństwo – nie tylko nasze, ale i osób postronnych. Poprawnie ustawiona geometria kół to łatwiejsze sterowanie pojazdem, ale również wolniejsze zużywanie elementów zawieszenia, jak i opon. Kluczem jest znalezienie warsztatu, który wykona to należycie.

Geometria kół Katowice – to nie takie proste!

W zakres szeroko rozumianej geometrii kół wchodzi kilka aspektów, z których najczęściej spotykanym jest zbieżność kół. Rozumiemy przez nią ustawienie względem siebie kół przednich (lub tylnych). Przy prawidłowym ustawieniu tego parametru aparatura pomiarowa powinna wskazywać dokładnie na wartość zalecaną przez producenta – koła nie powinny schodzić do wewnątrz ani na zewnątrz w innym stopniu, niż w instrukcji. Kolejnym ważnym czynnikiem, jest kąt nachylenia kół – to kąt między pionem i płaszczyzną koła, który można dostrzec, patrząc na samochód z przodu (lub z tyłu). Tu ustawienie powinno zależeć od sposobu przenoszenia napędu – inaczej zaleca się w przypadku kół napędzanych sztywną osią, a inaczej gdy są podwieszane na wahaczach. Jeszcze innym elementem geometrii kół jest kąt pochylenia sworznia zwrotnicy – czyli pomiędzy jej sworzniem a pionem koła. Tu również wiele zależy od konstrukcji samochodu i po informacje umożliwiające poprawne ustawienie należy sięgnąć do materiałów producenta. Ostatnim elementem, wśród najczęściej ustawianych podczas regulacji geometrii, jest kąt wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy – to kąt między osią sworznia zwrotnicy a pionem koła.

Prawidłowe ustawienie geometrii wcale nie jest sprawą błahą – trzeba mieć dostęp do wskazań producenta, korzystać z bardzo precyzyjnej aparatury pomiarowej i mieć doświadczenie w prowadzeniu tego typu regulacji – np. pamiętać o sprawdzeniu silentbloków wahacza przed przystąpieniem do regulacji, oceną stanu sworzni i kontrolą drążka kierowniczego i końcówek.

Geometria kół Katowice – dlaczego my?

Prawidłowo ustawiona geometria kół oznacza długą i bezproblemową eksploatację Twojego samochodu, podczas gdy jakiekolwiek błędy i niedociągnięcia oznaczać będą przedwczesne zużywanie się elementów zawieszenia, ściąganie pojazdu czy opóźniona reakcja na ruchy kierownicą – co w konsekwencji może doprowadzić do kolizji lub wypadku. Z tego względu powierzając regulację geometrii w swoim samochodzie, powinieneś zdecydować się na współpracę z doświadczonym i dobrze wyposażonym warsztatem samochodowym . Dokładnie to znajdziesz u nas – starannie i wnikliwie wykonywane pomiary, precyzyjna aparatura pomiarowa i wykwalifikowani pracownicy. Dzięki temu możemy z przekonaniem zaoferować Ci wysokiej jakości usługę, potwierdzoną pisemną gwarancją. Ty i Twój samochód zasługujecie na wygodną i bezpieczną jazdę – co jest możliwe właśnie dzięki dobrze wykonanej regulacji geometrii kół. 

Call Now Button