Warning: Undefined variable $valid_details in /home/platne/serwer126734/public_html/autoserwis.katowice.pl/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/functions/options.php on line 462
Napełnianie i naprawa klimatyzacji samochodowej Katowice Odgrzybianie i Ozonowanie

Napełnianie i naprawa klimatyzacji samochodowej Katowice 

Samochodów wyposażonych w klimatyzację stale przybywa, a ich użytkownicy są coraz bardziej świadomi, że wymaga ona regularnego serwisu. Dlatego w naszej ofercie dostępny jest szeroki wachlarz usług w tym zakresie. Podchodzimy do tematu kompleksowo – zajmujemy się jej napełnianiem, czyszczeniem oraz naprawą. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu posiadamy niezbędną praktykę i dużą wiedzę. Dysponujemy warsztatem w pełni wyposażonym do obsługi samochodowych układów klimatyzacyjnych. Jeżeli chcesz zrobić kompleksowy przegląd lub po prostu dowiedzieć się, w jakim stanie znajduje się twoja klimatyzacja samochodowa Katowice są miastem, na terenie którego oferujemy nasze usługi. 

Serwis klimatyzacji samochodowej Katowice

Bez wątpienia klimatyzacja samochodowa potrzebuje regularnego serwisowania. W kanałach wentylacyjnych zalega wilgoć, co jest naturalnym zjawiskiem, może jednak przyczyniać się do rozwoju niebezpiecznych bakterii. Układ ten odpowiedzialny jest też za filtrowanie powietrza – między innymi usuwa pyłki, bakterie i zanieczyszczenia. Regularne serwisowanie klimatyzacji sprawia więc, że korzystanie z niej jest bezpieczne. Tylko w ten sposób można zagwarantować sprawne działanie całego systemu, a zaniedbania ze strony kierowcy mogą doprowadzić do poważnych i kosztownych napraw. 

Przegląd taki zaleca się wykonywać przynajmniej raz do roku. Podczas niego warto wymienić filtr kabinowy, który w głównej mierze odpowiedzialny jest za zatrzymywanie zanieczyszczeń przed dostaniem się do wnętrza pojazdu. Należy też oczyścić cały układ z bakterii i grzybów. W kratach nawiewu, filtrach lub całej instalacji mogą zalegać szkodliwe mikroorganizmy, które pogarszają zdrowie i samopoczucie – zarówno kierowcy, jak i pasażerów. W celu ich usunięcia stosuje się metody mechaniczne, ozonowanie lub środki chemiczne. W czasie standardowych przeglądów sprawdza się także szczelność klimatyzacji i jej ciśnienie. W nowszych samochodach niezbędne jest sprawdzenie elektroniki pokładowej. Raz na kilka lat poleca się też wymienić osuszacz, w którym zbiera się wilgoć – może ulegać on zabrudzeniu, a wtedy jego wydajność słabnie. Korzystając z usług np. profesjonalnego serwisu bmw, możesz mieć gwarancję, że do Twojego układu klimatyzacji został dobrany odpowiedni środek. 

Naprawa klimatyzacji samochodowej Katowice

Okresowe wykonywanie przeglądów klimatyzacji to najskuteczniejszy sposób na uniknięcie kosztownych napraw. Naszym klientom możemy zaoferować pełen zakres usług związany z obsługą i naprawą układów klimatyzacji. Zajmujemy się serwisem skraplaczy, sprężarek, osuszaczy, zaworów rozprężnych, przewodów klimatyzacji czy układów sterowania. 

Do najczęstszych usterek, z którymi zwracają się do nas klienci, należy awaria kompresora, uszkodzenie chłodnicy klimatyzacji i nieszczelności. Jeżeli podczas przeglądu okaże się, że układ uległ rozszczelnieniu, nasi mechanicy znajdą miejsce wycieku i je zalutują. Kolejnym krokiem jest wytworzenie próżni oraz ponowne sprawdzenie szczelności za pomocą azotu. Następnie, aby określić, ile nowego czynnika należy załadować, niezbędne jest odessanie starego czynnika.

Dlaczego ignorowanie nieszczelności układu jest niebezpieczne? Ponieważ może doprowadzić do wycieku oleju smarującego lub płynu chłodniczego. A to już prosta droga do zepsucia się kompresora, który jest wrażliwy na zabrudzenia i nie może działać na sucho. Awaria kompresora wiąże się z wymontowaniem go, w celu wymiany na nowy lub dokonania naprawy, co zawsze jest niemałym wydatkiem.

Innym elementem narażonym na częste uszkodzenia jest sama chłodnica. Znajduje się ona w przedniej części komory silnika, więc nawet podczas małej kolizji może zostać naruszona. Nierzadko przyczyną jej awarii jest także korozja.

Dlatego nie warto zwlekać – jeżeli zauważysz, że Twoja klimatyzacja nie już tak wydajna, jak kiedyś, powinieneś udać się do nas. 

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej Katowice

Regularne odgrzybianie klimatyzacji samochodowej Katowice to podstawa prawidłowego funkcjonowania tego układu w Twoim aucie. Nie tylko przekłada się ono na dłuższą żywotność elementów klimatyzatora, co chroni przed oddziaływaniem grzybów i pleśni prowadzącymi do korozji, ale przede wszystkim umożliwia komfortowe korzystanie z tego układu. Nieprzyjemny zapach, parujące szyby, niższa wydajność – na to wszystko rozwiązaniem może okazać się właśnie odgrzybianie klimatyzacji samochodowej Katowice. Dokładne usunięcie grzybni i zastosowanie specjalnych preparatów sprawi, że korzystanie z „klimy” będzie czystą przyjemnością. Tolerowanie zagrzybionego układu niekorzystnie odbija się również na Twoim zdrowiu, dlatego nie zaniedbuj tego aspektu i regularnie odgrzybiaj klimatyzację. Z nami to łatwiejsze i szybsze niż kiedykolwiek – zapewnij sobie przyjemny chłód latem, bez żadnych nieprzyjemnych zapachów!

Ozonowanie klimatyzacji samochodowej Katowice

Spośród metod dezynfekcji i czyszczenia elementów klimatyzacji bez wątpienia ozonowanie należy do najbardziej rozpowszechnionych. Bierze się to m.in. z wysokiej skuteczności, niskich kosztów (nie ma konieczności stosowania środków chemicznych) oraz niewielkiemu wpływowi na środowisko naturalne. Odpowiednio przeprowadzony proces ozonowania pozwala na całkowite usunięcie zarodków pleśni i grzybów, a także roztocza wirusów czy bakterii. Niezwykle skutecznie usuwa także nieprzyjemne zapachy – np. będące skutkiem stęchlizny, palenia papierosów przez poprzedniego właściciela i wszelkich innych źródeł odoru. Ozonowanie klimatyzacji samochodowej Katowice trwa od 15 minut do nieco ponad godziny i nie stanowi żadnego zagrożenia dla elementów wyposażenia Twojego auta. Zapewniamy Cię jednak, że rezultaty zauważalne będą od ręki – wsiądziesz do pachnącego samochodu, a włączenie klimatyzacji będzie wolne od przykrych zapachów!

Napełnianie klimatyzacji samochodowej – jak przebiega

Napełnianie klimatyzacji to jedna z podstawowych czynności serwisowych. Regularne kontrolowanie jej stanu technicznego jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala cieszyć się przyjemnym chłodem w upalny dzień. Sprawna i wydajna klimatyzacja przydaje się też do osuszania powietrza w deszczowe lub zimowe dni, dzięki czemu zawsze masz zapewnione bezpieczne warunki i suche szyby sprzyjające koncentracji. 

Dlaczego regularne napełnianie klimatyzacji jest ważne? Za spadek jej efektywności często odpowiedzialny jest ubytek czynnika chłodniczego. Zazwyczaj system w ciągu roku traci go aż do 15%. By układ klimatyzacyjny mógł efektywnie działać, musi znajdować się w nim jego odpowiednia ilość. Wraz z upływem czasu i użytkowaniem ilość tego czynnika maleje do tego stopnia, że może nawet dojść do awarii całego systemu. Naszym klientom polecamy więc napełnianie klimatyzacji przy okazji kompleksowego przeglądu.

Czas nabijania układu zależy głównie od wielkości układu i jego szczelności, jest w pełni automatyczny i trwa do około 60 minut. 

Dbanie o bezpieczną dla zdrowia i sprawną klimatyzację nie wymaga skomplikowanych lub kosztownych usług – pozwala natomiast zagwarantować komfort wszystkim pasażerom. Już dziś zadbaj o swoją klimatyzację z naszymi fachowcami. Zapraszamy do kontaktu!

Call Now Button