Warning: Undefined variable $valid_details in /home/platne/serwer126734/public_html/autoserwis.katowice.pl/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/functions/options.php on line 462
Naprawa silników samochodowych Katowice - Auto Serwis Katowice

Naprawa silników samochodowych Katowice 

Silnik to serce samochodu i najważniejszy jego element. Równocześnie jest on najbardziej skomplikowany i narażony na najcięższe warunki eksploatacji. Słabej jakości paliwo, problemy z układem paliwowym, zaniedbania podczas eksploatacji (wymiany filtrów czy olejów), praca w trudnych warunkach – wszystko to może doprowadzić do przedwczesnego zużycia elementów jednostki napędowej i jej awarii. Niekiedy może być ona naprawdę skomplikowana i kosztowna. Dodatkową trudnością może być znalezienie dobrego mechanika, który przeprowadzi naprawę precyzyjnie i fachowo – tak, żeby problem nie powrócił po krótkiej przerwie.

Naprawa silników samochodowych Katowice – dlaczego niełatwo zrobić to dobrze?

W ciągu ostatnich dekad silniki samochodowe i ich osprzęt przeszły ogromną transformację – proste jednostki gaźnikowe, o niskim stopniu kompresji i pozbawione doładowania zastąpione zostały mocno wysilonymi silnikami, o znacznie mniejszej pojemności (spotykane są nawet jednostki 800 cm³ napędzające samochody kompaktowe), wyposażone nieraz w podwójne doładowanie, bezpośredni wtrysk paliwa i znacznie podwyższony stopień sprężania (szczególnie zaawansowane są pod tym względem jednostki SkyActiv Mazdy). Przyniosło to wspaniałe rezultaty – samochody zużywają znacznie mniej paliwa, rozwijają większe moce, wzrósł również moment obrotowy. Niestety, wraz z większym zaawansowaniem technicznym, wzrósł także stopień komplikacji jednostek napędowych i spadła ich wytrzymałość. Projektowane w latach 70., 80. i 90. samochody potrafiły pokonywać setki tysięcy kilometrów, bez większych śladów zużycia. Dzisiejsze silniki wymagają remontu nieraz już po 200.000. Nie oznacza to, że nie można później ich naprawiać – jednak wymagają znacznie więcej precyzji, wiedzy i zastosowania specjalistycznych przyrządów.

Naprawa silników samochodowych Katowice – dlaczego warto zlecić to nam?

Niezależnie, czy usterka w silniku Twojego samochodu jest niewielka, czy jednostka wymaga gruntownej naprawy, warto zrobić to dobrze. Zaniedbania, marnej jakości zamienniki i niedbałe wykonanie prac – to wszystko w szybkim tempie może jeszcze gorzej uszkodzić silnik, sprawiając, że jego naprawa będzie o kolejne tysiące złotych droższa. Dlatego nie warto eksperymentować, czy skupiać się wyłącznie na najtańszych ofertach. Znacznie lepiej zrobić to raz, a dobrze – i właśnie na to możesz liczyć, powierzając nam swój samochód. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi diagnostycznych jeszcze przed wykonaniem jakiejkolwiek czynności możemy dokładnie sprawdzić, co wymaga szczególnej uwagi w Twoim pojeździe. Dysponując w pełni wyposażonym warsztatem, dostępem do wysokiej jakości części i podzespołów oraz doświadczoną kadrą, jesteśmy w stanie wykonać szybko i fachowo nawet najbardziej wymagające prace związane z naprawą silnika – nawet jeśli będzie to związane z jego gruntownym remontem lub całkowitą odbudową. Na każdą wykonaną przez nas naprawę udzielamy pisemnej gwarancji, mając pewność, że silnik będzie funkcjonował prawidłowo bez najmniejszych zastrzeżeń.

Call Now Button