Warning: Undefined variable $valid_details in /home/platne/serwer126734/public_html/autoserwis.katowice.pl/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/functions/options.php on line 462
Naprawa układów wydechowych Katowice - Auto Serwis Katowice

Naprawa układów wydechowych Katowice 

Nieprawidłowo funkcjonujący układ wydechowy to nie tylko nieprzyjemne dźwięki podczas jazdy samochodem. Jego usterki mogą przełożyć się na złe działanie silnika, a w skrajnym przypadku zakończyć się jego uszkodzeniem. Innym skutkiem ubocznym jego złego funkcjonowania mogą być spaliny przedostające się do wnętrza samochodu, które bardzo negatywnie oddziałują na samopoczucie i zdrowie znajdujących się w nim osób.

Naprawa układów wydechowych Katowice

Dlaczego dochodzi do usterek układów wydechowych? Przyczyn jest kilka, jednak najczęściej winna okazuje się korozja. Szczególnie daje się ona we znaki samochodom wyposażonym w instalację LPG, w których spalinach znajduje się sporo pary wodnej, ale na rdzę wrażliwe są wydechy wszystkich samochodów. Ostatnimi laty coraz częściej napotykamy na usterki nowoczesnych filtrów, stosowanych w celu wyłapywania cząsteczek stałych ze spalin – DPF/FAP. Ich zapchanie jest prawdziwą zmorą kierowców – pociągającą niestety za robą również znaczne koszta. Najczęściej na problemy z filtrami uskarżają się kierowcy użytkujący swoje pojazdy w miastach i na krótkich trasach – wówczas nie zachodzą optymalne warunki do ich przeczyszczenia i „wypalenia”. Problemów przysparzają również katalizatory i pękające niekiedy kolektory wydechowe.

Usterki w obrębie układu wydechowego nierzadko są wykrywane przez komputer pokładowy i sygnalizowane kierowcy kontrolką „check engine”. Elektronika pojazdu często zmienia również skład mieszanki, dostosowując ją do nowych wskazań sondy lambda. W rezultacie silnik otrzymuje niepoprawną mieszankę lub wprowadzany jest w tryb awaryjny, znacznie ograniczający jego możliwości. Dłuższa praca w takich warunkach grozi poważniejszymi awariami.

 

Jeśli chcesz uporać się z problemami w obrębie układu wydechowego, to po prostu oddaj swój samochód do naszego warsztatu. Przeprowadzimy dokładną diagnostykę, wykorzystując zaawansowane urządzenia pomiarowe. Zaproponujemy Ci rozsądne cenowo i skuteczne rozwiazanie Twoich problemów. Naprawa układów wydechowych Katowice to nasza specjalność – korzystając z wiedzy i doświadczenia zaproponujemy Ci kompleksowe rozwiązanie – niezależnie czy będzie to wymiana kolektora, spawanie uszkodzonych przez korozję elementów układu, regeneracja i wymiana uszczelnień, dogłębna analiza wieszaków i łączeń czy przeczyszczanie lub wymiana filtrów i katalizatorów. Niekiedy uwagi wymagają czujniki – być może źródłem problemu jest uszkodzenie którejś z sond (bardzo często jest ich więcej, niż jedna) – tym również się zajmujemy. Dokonując napraw i wymian, zawsze opieramy się na wysokiej jakości zamiennikach, gdyż tylko one są w stanie przetrwać próbę czasu, pracując w tak ciężkich warunkach. Każdej wykonywanej przez nas usłudze, związanej z układem wydechowym, towarzyszy test szczelności, dający pewność co do poprawnego działania całego układu.

Układ wydechowy ma istotną rolę dla pracy pozostałych elementów samochodu, naszego zdrowia i środowiska. Dlatego dostrzegając nieprawidłowości w jego działaniu, warto reagować szybko i oddać swój pojazd w fachowe ręce – np. do naszego warsztatu.

Call Now Button