Warning: Undefined variable $valid_details in /home/platne/serwer126734/public_html/autoserwis.katowice.pl/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/functions/options.php on line 462
Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej Katowice - Auto Serwis Katowice

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej Katowice 

Regularny przegląd klimatyzacji samochodowej powinien obejmować również jej odgrzybianie. U nas znajdziesz profesjonalną usługę odgrzybiania chemicznego lub za pomocą ozonu. Jeżeli interesuje Cię odgrzybianie klimatyzacji samochodowej Katowice są miastem, na terenie, którego działamy.

Sposób na świeże i zdrowe powietrze w Twoim aucie

Klimatyzacja w samochodzie znacząco poprawia komfort kierowcy i pasażerów, jednak jej działanie wiąże się ze sporą ilością wilgoci, która pojawia się w kanałach wentylacyjnych. To doskonałe środowisko do rozwoju bakterii i grzybów, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia człowieka. 

Kiedy warto udać się na odgrzybianie klimatyzacji? Jeżeli od ostatniego przeglądu minął już rok lub gdy kupiłeś używane auto i nie wiesz, kiedy była przeprowadzana ostania dezynfekcja całego układu. Wielu naszych klientów decyduje się na procedurę odgrzybiania na początku wiosny – to bardzo dogodny czas, by odwiedzić nasz serwis. Jesienią i zimą w powietrzu znajduje się dużo wilgoci, która potęguje rozwój grzybów w kanałach wentylacyjnych. 

Symptomem alarmującym, który powinien skłonić Cię do udania się na czyszczenie układu jest nieprzyjemny zapach podczas pracy wentylatorów. Unoszący się wtedy swąd o zapachu pleśni świadczy o namnożeniu się licznych kultur bakterii, które mogą być skrajnie niebezpieczne dla zdrowia. W każdym z wyżej wymienionych przypadków nie warto zwlekać – czym szybciej zadbasz o higienę swojej klimatyzacji, tym więcej problemów sobie oszczędzisz. Ignorowanie zagrzybionej klimatyzacji mogłoby w skrajnych przypadkach sprawić, że zwykłe odgrzybianie okaże się niewystarczające. Trzeba będzie wyjąć cały parownik i go wyczyścić. Dostęp do niego jest jednak dosyć skomplikowany, co wiąże się z dodatkowym czasem, zwiększając znacznie koszt samego zabiegu.

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej Katowice

Odgrzybianie klimatyzacji wykonywane przez nasz zespół zawsze łączy się z wymianą filtra kabinowego. Bez tego nie udałoby się usunąć wszystkich źródeł bakterii i grzybów. Niedokładne odgrzybienie klimatyzacji sprawiłoby, że w układzie w dalszym ciągu zostaną szkodliwe drobnoustroje i problem nieprzyjemnego zapachu szybko powróci. Podchodzimy do tej kwestii kompleksowo, usuwając źródło problemu – tak, aby każdy klient, który opuści nasz zakład, był w pełni usatysfakcjonowany. 

Samo odgrzybianie układu klimatyzacji może odbywać się na kilka sposobów. Bardzo popularne są środki chemiczne – na przykład w postaci pianek, które aplikuje się bezpośrednio na parownik. Stawiamy głównie na bezpieczny zabieg ozonowania, który nie wymaga użycia chemicznych substancji. To skuteczny sposób na pozbycie się nie tylko grzybów, ale i bakterii oraz nieprzyjemnego zapachu z całego układu klimatyzacji. Ozon znany jest ze swoich silnych właściwości odkażających i jest łatwy w dozowaniu. Jest on w stanie dotrzeć w każde miejsce, nawet w te trudnodostępne. Nie maskuje on grzybów i przykrych zapachów, ale je utlenia – trwale uwalniając Cię od problemu. 

Call Now Button