Warning: Undefined variable $valid_details in /home/platne/serwer126734/public_html/autoserwis.katowice.pl/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/functions/options.php on line 462
Serwis ozonowanie klimatyzacji samochodowej Katowice

Serwis ozonowanie klimatyzacji samochodowej Katowice 

W skład świadczonych przez nas auto serwis Katowice usług z zakresu – serwis klimatyzacji samochodowej wchodzi ozonowanie. To ekologiczna i wyjątkowo skuteczna metoda, która pozwala w bezpieczny sposób usunąć wirusy, pleśnie i bakterie.

Korzyści z regularnego ozonowania klimatyzacji samochodowej

Układ klimatyzacji ulega zabrudzeniu podczas codziennej eksploatacji. W filtrach, kratach nawiewu i całej instalacji osiadają szkodliwe mikroorganizmy. Do niekorzystnych czynników należą też dym papierosowy, pot, wilgoć i spaliny samochodowe. Ich kumulacja z czasem zaczyna być odczuwalna – pojawia się nieprzyjemny zapach, a samopoczucie kierowcy i pasażerów ulega pogorszeniu. Dlatego w ramach profilaktyki polecamy naszym klientom skorzystanie z bezpiecznych metod czyszczenia, które pomogą zachować higienę układu. 

W auto Serwis Katowice zabieg ozonowania nie tylko wpływa korzystnie na zdrowie użytkowników pojazdu – poprawia on także ich komfort. Podróżowanie w świeżym i pachnącym samochodzie, w którym sprawnie działa klimatyzacja jest nie do przecenienia – szczególnie w upalne dni. Zabieg ozonowania wydłuża też czas wydajności całego układu klimatyzacji. Zanieczyszczenia mogą przyczynić się do zatarcia sprężarki i połamania tłoków, uszkodzenia parownika lub nagrzewnicy czy zniszczenia chłodnicy. Regularnie dbanie o czystość minimalizuje ryzyko uszkodzenia tych nierzadko kosztownych części, tym samym przyczyniając się do oszczędności. 

Jak przebiega ozonowanie klimatyzacji samochodowej Katowice?

W Auto Serwis Katowice specjalizujemy się w świadczeniu usług w zakresie ozonowania klimatyzacji samochodowej. Mamy mocne i wydajne generatory, stanowiące gwarancję szybkich i zadowalających efektów. W krótkim czasie przywrócimy świeże powietrze i poczucie komfortu wszystkich pasażerom. 

Ozonowanie to prosty zabieg, niewymagający użycia środków chemicznych. Specjalne generatory przy pomocy wysokiego napięci i promieni UV tworzą ozon – gaz nazywany „aktywnym tlenem”, który wykazuje silne właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Ozonatory potrafią odkazić cały system zaledwie w 15 minut. W zależności od wydajności usuwają nawet do 6000 miligramów nieczystości w 60 minut. W czasie ich prac nie można pozostawać wewnątrz pojazdu. Należy także pozamykać drzwi i okna. Natomiast po zakończonym procesie należy porządnie wywietrzyć samochód. 

Kiedy warto zdecydować się na ozonowanie klimatyzacji? Przede wszystkim przy zakupie auta używanego – w takiej sytuacji nie da się stwierdzić, kiedy ostatni raz zostało wykonane kompleksowe czyszczenie całego układu. Jeżeli od Twojej ostatniej wizyty na przeglądzie klimatyzacji minął rok to doskonały czas, aby umówić się ozonowanie. Pojawienie się przykrego zapachu podczas działania wentylacji samochodowej to bezpośredni sygnał, że warto zdecydować się na ten zabieg. 

Dzięki ozonowaniu możesz cieszyć się świeżym i zdrowym powietrzem w swoich samochodzie – wolnym od bakterii, wirusów, alergenów i nieprzyjemnych zapachów. Jeżeli interesuje Cię ozonowanie klimatyzacji samochodowej Katowice są miastem na terenie, którego działamy. Zachęcamy do współpracy!

Call Now Button