Warning: Undefined variable $valid_details in /home/platne/serwer126734/public_html/autoserwis.katowice.pl/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/functions/options.php on line 462
Programowanie montaż czujników TPMS Katowice - Auto Serwis Katowice

Programowanie czujników TPMS Katowice 

Czujniki TPMS są elementem systemu monitorującego ciśnienie w oponach. Pozwala on na jego kontrolę w czasie rzeczywistym i na bieżąco informuje o wykroczeniu poza wartości rekomendowane – dzięki czemu można uniknąć zagrożeń związanych z jazdą na niedopompowanych oponach, wydłużyć ich żywotność i zoptymalizować zużycie paliwa w samochodzie. Choć od kilku lat wszystkie nowe samochody wypuszczane na europejskie rynki muszą być wyposażone w czujniki TPMS, to większość samochodów na rynku wtórnym ich nie posiada. Na szczęście ich montaż nie jest kłopotliwy ani drogi, a znacząco poprawia bezpieczeństwo podróżnych.

Montaż czujników TPMS Katowice

Mieszkańcom aglomeracji Śląskiej i okolic możemy zaproponować profesjonalny montaż zestawu czujników TPMS, dzięki któremu również nieco starsze pojazdy mogą korzystać z dobrodziejstw tego systemu. Zajmujemy się instalacją i serwisem wszystkich typów czujników – zarówno wchodzących w skład systemu pośredniego (czyli bazującego na prędkości obrotowej koła, która rośnie wraz ze spadkiem jego średnicy), jak i bezpośredniego (znacznie częściej stosowanego systemu, który bezpośrednio mierzy ciśnienie we wnętrzu opony). Pomagamy w doborze odpowiedniego rozwiązania, dostosowanego do modelu samochodu (m.in. rozmiaru i profilu opon), jak i do budżetu i życzeń jego właściciela. Choć na rynku można dostać czujniki dedykowane (OEM), to montaż czujników TPMS Katowice w większości przypadków bazuje na czujnikach uniwersalnych, które później należy odpowiednio zaprogramować, biorąc pod uwagę model i markę pojazdu, rodzaj i rozmiar ogumienia i zalecenia producenta. Dzięki temu takie rozwiązania są bardziej przystępne cenowo i mniej wymagające dla serwisantów – jeden model czujników może być wykorzystywany w różnych rodzajach samochodów.

Programowanie czujników TPMS Katowice

Również wśród czujników programowalnych występują różne rodzaje. Wyróżnia się tzw. czujniki puste (programowalne), czujniki wstępnie zaprogramowane konfigurowalne i czujniki wstępnie zaprogramowane niekonfigurowalne. Ten pierwszy rodzaj jest najchętniej wybierany przez nas, jak i przez naszych klientów, ponieważ pozwala na przypisanie odpowiedniego numeru identyfikacyjnego pod wybrane bazy lub sklonowanie czujnika fabrycznego (np. w razie jego uszkodzenia czy zaginięcia). W przypadku klonowania ważne jest również zainstalowanie czujników w dokładnie tych samych miejscach, w których umieścił je producent. Oczywiście korzystamy również z czujników wstępnie zaprogramowanych, w modelach, w których nie można wykorzystać modeli uniwersalnych lub na życzenie klienta. Programowanie czujników TPMS Katowice nie jest procedurą szczególnie czasochłonną i dzięki zastosowaniu odpowiedniej komputerowej diagnostyki wykonujemy ją błyskawicznie. Późniejsza eksploatacja samochodu wyposażona w zaprogramowane od podstaw czujniki nie różni się od obsługi samochodu z rozwiązaniami dedykowanymi – pozwala to jednak na znaczne oszczędności, łatwiejsze serwisowanie i ewentualną wymianę uszkodzonych czujników.

Call Now Button