Warning: Undefined variable $valid_details in /home/platne/serwer126734/public_html/autoserwis.katowice.pl/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/functions/options.php on line 462
Regeneracja przekładni kierowniczej Katowice - Auto Serwis Katowice

Regeneracja przekładni kierowniczej Katowice  

W Auto Serwis Katowice profesjonalnie zajmujemy się usługą taką jak: regeneracja przekładni kierowniczej. Przekładnia kierownicza, częściej znana pod nazwą maglownica to jeden z elementów układu kierowniczego, który jest szczególnie narażony na uszkodzenia podczas eksploatacji samochodu po dziurawych polskich drogach. Objawami zużycia maglownicy są pojawiające się luzy, które obniżają poziom bezpieczeństwa podróżnych i finalnie mogą doprowadzić do wypadku. Zaniedbana maglownica może również przeciekać i jeśli w porę nie podda się jej regeneracji, całkowicie uszkodzić.

Regeneracja przekładni kierowniczej Katowice – kiedy potrzebna?

Producenci samochodów projektując maglownice, zakładają, że wytrzymają one cały okres eksploatacji samochodu. Prawdopodobnie byłoby tak w praktyce, gdyby nie fakt, że dla wielu z nich okres eksploatacji samochodu to 300 tysięcy kilometrów, a wielu Polaków takie samochody dopiero ściąga zza granicy. Drugą różnicą jest fakt, że w Zachodniej Europie, Japonii, Korei czy USA drogi wciąż mogą pochwalić się znacznie lepszą nawierzchnią niż w naszym kraju, co jest ogromnym wyzwaniem dla tego relatywnie delikatnego elementu. Niekiedy swoje dokładają błędy konstrukcyjne, które w niektórych samochodach przyczyniły się do wyjątkowo niskiej trwałości tego elementu. 

Typowymi objawami uszkodzonej maglownicy są – luzy w przekładni, które przenoszą się również na kierownicę (jednak na skutek stopniowego pojawiania się luzów nie są one aż tak wyczuwalne, jeśli pojazd cały czas ma jednego kierowcę), stuki podczas manewrowania i podczas pokonywania nierówności.

Standardowym rozwiązaniem problemów z przekładnią kierowniczą w przypadku wizyty w ASO byłaby jej wymiana. Jednak koszt takiej naprawy wynosi kilka tysięcy złotych plus robocizna. Z tego względu o wiele bardziej sensowną alternatywą jest regeneracja przekładni kierowniczej.  

Czy regeneracja przekładni kierowniczej Katowice ma sens?

Oddanie maglownicy do regeneracji to świetny sposób na przywrócenie jej do pierwotnego stanu zaledwie za ułamek kwoty, jaką należałoby wydać na jej wymianę na nową. Cena takiego zabiegu jest ściśle zależna od stanu, w jakim znajduje się „stara” przekładnia (samo kasowanie luzów kosztuje mniej, niż naprawa cieknącej maglownicy), jednak zwyczajowo jest to kilka razy niższa kwota, niż w przypadku nowego elementu. 

To, czy regeneracja zostanie wykonana poprawnie, w dużej mierze zależy od warsztatu, który się podejmie tego zadania. W przypadku warsztatów konkurujących wyłącznie ceną może się okazać konieczna ponowna regeneracja, już po kilku miesiącach. Jeśli jednak zdecydujesz się na oddanie swojej maglownicy w nasze ręce, zyskujesz pewność, że zostanie ona profesjonalnie odnowiona i przetestowana, a wykorzystane zostaną wyłącznie najwyższej jakości części zamienne i uszczelniacze. Na wszystkie wykonane prace, w tym na wykonaną regenerację, dajemy pisemną gwarancję, dzięki czemu nie musisz obawiać się o trwałość tego elementu. 

Call Now Button