Warning: Undefined variable $valid_details in /home/platne/serwer126734/public_html/autoserwis.katowice.pl/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/functions/options.php on line 462
Regeneracja pompy wtryskowej paliwa Katowice - Auto Serwis

Regeneracja pompy wtryskowej Katowice 

Nowoczesne Diesle (ale nie tylko) do precyzyjnego dawkowania paliwa wykorzystują zaawansowane wtryskiwacze, które rozpraszają paliwo z postaci mgiełki – zapewniając wysoki moment obrotowy i sporą moc przy niskim zużyciu paliwa. Uszkodzone wtryskiwacze to niższa moc i kultura pracy pojazdu, dymienie podczas przyspieszania, większe spalanie, dziwny dźwięk silnika czy przedostawanie się paliwa do oleju. Niestety problemy z wtryskiwaczami są coraz częstsze – wynika to z coraz większego ciśnienia, z jakim pracują, zapewniając wyższą sprawność silnika. Na szczęście regeneracja wtryskiwaczy paliwa Katowice jest sposobem na szybkie i niedrogie przywrócenie ich sprawności.

Regeneracja wtryskiwaczy paliwa Katowice

Rozwiązania stosowane przez różne marki cechują się różną wytrzymałością i jakością wykonania, ale większość wtryskiwaczy z trudem utrzymuje sprawność dłużej, niż 250 tysięcy kilometrów. Powodów szybkiego zużycia jest kilka – słabej jakości paliwa, niewymieniane na czas filtry czy łuszczące się elementy pompy wtryskowej. Czasem awarie wtryskiwaczy są skutkiem źle wykonanych napraw innych elementów układu wtryskowego lub przeprowadzonego tuningu. Bardzo często o nieprawidłowościach w obrębie układu wtryskowego dowiadujemy się dość późno – zwłaszcza układy typu Common Rail skonstruowane są tak, że pozostałe wtryskiwacze korygują swoją pracę, co utrudnia dostrzeżenie nieprawidłowości przez użytkownika. Z tego względu po przejechaniu już około 150 – 200 tysięcy kilometrów warto wykonać drobiazgową diagnostykę, co pomoże w uniknięciu większych uszkodzeń. Po podłączeniu do komputera już w ciągu kilku minut możemy dokładnie określić stan wtryskiwaczy paliwa w Twoim samochodzie.

Jak wykonujemy samą regenerację? Tu najwięcej zależy od ich modelu, producenta i wykorzystanej technologii. Stare i proste wtryskiwacze można zregenerować już za kilkaset złotych – może wystarczyć wyłącznie czyszczenie, wymiana rozpylacza i wykonanie dokładnego testu. Bardziej skomplikowane pompowtryskiwacze lub elementy układu Common Rail to już znacznie więcej pracy i większe wydatki – zdecydowanie więcej elementów, których stan należy wziąć pod uwagę (cały wtryskiwacz składa się z nawet kilkudziesięciu bardzo drobnych elementów), a do diagnostyki niektórych z nich trzeba wykorzystywać np. mikroskop.

Regeneracja wtryskiwaczy paliwa Katowice - czy warto?

Jeśli wtryskiwacze w Twoim samochodzie zaczynają pracować nieprawidłowo lub diagnostyka wykazała ich nieprawidłowe działania, nie warto dłużej zwlekać. Dłuższe lekceważenie problemu może doprowadzić do szybszego zużywania innych elementów układu napędowego, przenoszenia napędu i samego silnika. Rozrusznik, dwumasowe koło zamachowe, filtr DPF – to kolejne elementy mogące ulec uszkodzeniu podczas pracy z nieprawidłowo działającymi wtryskiwaczami.

Regeneracja wtryskiwaczy paliwa Katowice to tańsza alternatywa dla wymiany tego podzespołu na nowy. Dobrze wykonana usługa pozwala na ponowne przywrócenie im pełni sprawności i trwałość porównywalną z oryginalnymi częściami. Właśnie taką usługę dostarczamy naszym klientom – co dodatkowo potwierdzamy gwarancją!

Call Now Button