Warning: Undefined variable $valid_details in /home/platne/serwer126734/public_html/autoserwis.katowice.pl/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/functions/options.php on line 462
Regeneracja wtrysków Katowice - Auto Serwis Katowice

Regeneracja wtrysków Katowice  

Technologia pomogła w znacznym stopniu usprawnić popularnie stosowane jednostki napędowe w samochodach. Benzyniaki z wtryskiem bezpośrednim mieszczą się w nawet najbardziej rygorystycznych normach emisji spalin, a Diesle z układami Common Rail są mistrzami oszczędzania paliwa. Jednak ma to również swoje ciemniejsze strony – żywotność zaawansowanych technicznie wtryskiwaczy pracujących z ogromnym ciśnieniem znacznie spadła, szczególnie gdy pracują z nie najlepszym paliwem. Koszty nowych wtryskiwaczy stanowią niekiedy ogromną część wartości samego samochodu. Na szczęście, w większości przypadków można rozwiązać ten problem bez „rozbijania banku”.

Regeneracja wtryskiwaczy Katowice – dlaczego warto?

Nie wszystkie wtryskiwacze zużywają się w równym tempie – np. te stosowane przez VW czy Fiata, bezproblemowo pokonują 200 – 250 tysięcy kilometrów, podczas gdy konstrukcje niektórych producentów mogą wymagać regeneracji nawet po już 50 tysiącach – oczywiście znaczny udział w tym ma sposób eksploatacji (regularna wymiana filtrów itp.), a także jakość stosowanego paliwa (która wciąż na wielu stacjach w Polsce pozostawia sporo do życzenia). Znaczenie mogą mieć także wykonywane uprzednio naprawy i sposób, w jaki przez mechaników zostały zamocowane i zakodowane same wtryskiwacze. Istotne więc dla żywotności i funkcjonalności wtryskiwaczy jest więc dokonywanie ich regulacji i napraw w profesjonalnych warsztatach, dysponujących odpowiednią aparaturą pomiarową. Sporym utrudnieniem we wczesnej diagnostyce problemów z układem Common Rail jest charakterystyka ich pracy – kiedy jeden z wtryskiwaczy traci swoją wydajność, pozostałe dostosowują do niego swoją pracę, przez co bardzo długo trudno zorientować się, że coś jest nie tak. W rezultacie sporo samochodów wyposażonych w Common Rail trafia w nasze ręce z dość poważnymi uszkodzeniami.

Jeśli Twój samochód ma problemy z wtryskiwaczami i zdecydujesz się na wizytę w ASO, otrzymasz wycenę nierzadko na kilkanaście tysięcy złotych – to koszt nowych, oryginalnych wtryskiwaczy. Na szczęście wcale nie jest to koniecznością – w zdecydowanej większości przypadków można je zregenerować, przywracając je do stanu niemal faktycznego i wydając zaledwie ułamek ceny nowych wtryskiwaczy. Wystarczy, że przyprowadzisz swój samochód do naszego warsztatu.

Regeneracja wtrysków Katowice

Decydując się na regenerację wtryskiwaczy w swoim samochodzie, możesz przywrócić mu pełną wydajność i sprawność, a przy tym oszczędzić mnóstwo pieniędzy. Zamiast kilkunastu tysięcy, jakie może pociągnąć za sobą wymiana wtryskiwaczy na nowe od producenta, całość możesz zamknąć w kwocie 2 do 5 tysięcy (w zależności od modelu, stopnia uszkodzenia i wykorzystanych technologii). Tak zregenerowane wtryskiwacze to kolejne kilka lat bezstresowej eksploatacji, co również jest potwierdzone wystawianą przez nas za każdym razem pisemną gwarancją. Regeneracja wtryskiwaczy to sprytny i rozsądny sposób na zaoszczędzenie ogromnych pieniędzy, bez pogorszenia funkcjonalności i negatywnych konsekwencji dla Twojego auta!

Call Now Button