Warning: Undefined variable $valid_details in /home/platne/serwer126734/public_html/autoserwis.katowice.pl/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/functions/options.php on line 462
Regeneracja zacisków hamulcowych Katowice - Auto Serwis Katowice

Regeneracja zacisków hamulcowych Katowice 

Każdy samochód używany wymaga regularnej konserwacji i serwisowania hamulców. Niestety co jakiś czas okazuje się, że sama wymiana klocków i tarcz nie wystarcza – trzeba zająć się również zaciskami hamulcowymi. Jeśli ich niedomaganie uda się szybko zauważyć, wówczas regeneracja zacisków hamulcowych Katowice może być prosta i tania – wymiana uszczelek rozwiązuje większość problemów. Większe problemy mogą wystąpić po dłuższej jeździe z niesprawnym układem.

Regeneracja zacisków hamulcowych Katowice

Objawami niedomagających zacisków hamulcowych mogą być:

  • drgania podczas hamowania,
  • szybciej, niż normalnie zużywające się tarcze i klocki hamulcowe,
  • dziwne odgłosy podczas hamowania,
  • zauważalne wycieki płynu chłodniczego (a nawet jego ubytek w zbiorniczku wyrównawczym).

Niekiedy o złym stanie zacisków posiadacz samochodu dowiaduje się, kiedy niedługo po wymianie tarcz lub klocków zgłasza do warsztatu ponowne nieprawidłowości w ich działaniu. Nie zawsze oznacza to niską jakość zastosowanych zamienników lub źle wykonaną usługę – często to właśnie świadectwo zużycia lub awarii zacisków. Ten stosunkowo prosty element jest bardzo istotny dla właściwego działania układu hamulcowego, a ceny nowych części potrafią przyprawić o zawrót głowy. Na szczęście możliwa jest regeneracja zacisków hamulcowych Katowice, dzięki której zaciski mogą znów funkcjonować prawidłowo, zapewniając optymalne warunki do pracy hamulców.

Najczęściej podczas wykonywanej przez nas regeneracji musimy dogłębnie oczyścić zaciski – lata ścierania się klocków hamulcowych, sączenia płynu i wszechobecnego pyłu drogowego odciskają swoje piętno w postaci nagromadzonych osadów, które koniecznie trzeba usunąć, by rozpocząć właściwą regenerację. W jej ramach  usuwamy starą farbę i ponownie malujemy zacisk. Dzięki temu jest on ponownie zakonserwowany i dłużej będzie opierał się korozji. Jednak jeszcze ważniejsze prace wykonywane są we wnętrzu zacisku – niekiedy konieczna jest nawet wymiana tłoczków, a czasami możliwe jest ich odnowienie. Zawsze natomiast wymieniamy uszczelnienie, przywracające pełną szczelność zaciskom. Po ponownym złożeniu umieszczamy zaciski na swoim miejscu, instalujemy w nich klocki i tarcze i wykonujemy testy, upewniające nas o poprawnym działaniu odnowionego zestawu.

Czy warto regenerować?

Zaciski hamulcowe są wrażliwe na oddziaływanie wody, soli i piasku. Z czasem zużywają się także gumowe elementy. Dlatego prędzej czy później każdy posiadacz samochodu staje przed koniecznością ich wymiany lub regeneracji. Dobrze przeprowadzone odnawianie pozwoli na przywrócenie im pełni sprawności i przedłużenie żywotności tego elementu o kolejne kilka lat. To świetna alternatywa dla wydawania sporych sum na zakup nowego zacisku, który po kilku latach też będzie wymagał regeneracji. Dokonanie takiej naprawy w naszym warsztacie daje pewność, że usługa będzie wykonana poprawnie, zaciski wrócą do stanu fabrycznego, a gwarancja obejmie wszelkie ewentualne niedociągnięcia i usterki. Decydując się na ten krok, warto zaufać doświadczonym fachowcom.

Call Now Button