Warning: Undefined variable $valid_details in /home/platne/serwer126734/public_html/autoserwis.katowice.pl/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/functions/options.php on line 462
Wymiana amortyzatorów Katowice - Auto Serwis Katowice

Wymiana amortyzatorów Katowice 

Amortyzatory są ważnym i integralnym elementem zawieszenia samochodu, dzięki którym dziury i nierówności w mniejszym stopniu wpływają na komfort jazdy, ale również na zachowanie pojazdu, dzięki czemu w bardziej przewidywalny sposób można wykonywać nim manewry. Zużycie amortyzatorów następuje stopniowo, dlatego wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z konieczności ich wymiany. Jednak po ich wymianie niemal każdy jest zachwycony zachowaniem swojego samochodu.

Wymiana amortyzatorów Katowice – kiedy się za to zabrać?

Chociaż raz w roku amortyzatory są testowane na obowiązkowym badaniu technicznym, to nie zawsze jest ono w stanie dokładnie wychwycić ich obniżoną sprawność, co niekiedy jest powodowane niedbałością diagnosty lub niedokładnością aparatury pomiarowej. Warto poświęcić trochę uwagi temu elementowi, gdyż niesprawny amortyzator będzie skutkował:

  • długim powrotem do równowagi po najechaniu na nierówność – „bujanie się samochodu”,
  • nieprawidłową pracą ABS, np. zbyt częstym i nadreaktywnym działaniem układu,
  • szybszym zużywaniem opon,
  • niepokojącymi dźwiękami podczas jazdy po nierównym terenie,
  • przedłużoną drogą hamowania,
  • niestabilnym zachowaniem samochodu przy mocniejszym hamowaniu,
  • nawracającymi drganiami na kierownicy.

Nieprawidłowe działanie amortyzatorów to więc nie tylko niższy komfort jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla bezpieczeństwa – kierowcy i innych użytkowników ruchu drogowego. Zdecydowanie nie warto przedłużać okresów pomiędzy ich wymianami i jeśli dają niepokojące objawy bezzwłocznie reagować. Szczególnie że dobrej jakości amortyzatory wraz z wymianą kosztują znacznie mniej, niż mogłoby się wydawać.

Profesjonalna wymiana amortyzatorów Katowice – jak robimy to my?

Dzięki zebranemu przez lata doświadczeniu w naprawach i serwisowaniu samochodów jesteśmy w stanie podsunąć naszym klientom dogodne rozwiązanie – pozwalające cieszyć się sprawnym samochodem, jak i oszczędzić nieco pieniędzy. Zamiast oryginalnych amortyzatorów dostępnych za ogromne pieniądze, proponujemy zamienniki cenionych marek, których produkty nierzadko są wykorzystywane przez samych producentów do tzw. pierwszego montażu. Dzięki temu nasi klienci uzyskują doskonałe amortyzatory w przystępnych cenach. Są jednak rzeczy, na których nie oszczędzamy – razem z amortyzatorami wymieniamy poduszki, łożyska i osłony i upewniamy się co do należytego stanu pozostałych elementów zawieszenia, korzystając z okazji, że samochód jest na podnośniku i mamy do wszystkiego łatwiejszy dostęp. Dzięki temu możemy w porę dostrzec zużycie kolejnych elementów i mieć pewność, że pojazdy naszych klientów zawsze wyjeżdżają z naszego garażu w stanie niebudzącym żadnych zastrzeżeń.

Wymiana amortyzatorów nie kosztuje zbyt wiele, a wykonana w profesjonalnym zakładzie przebiega szybko i pozwala na pełne odzyskanie funkcjonalności zawieszenia. Sprawne amortyzatory są szczególnie ważne dla bezpieczeństwa podczas jazdy. Zlecając nam taką wymianę, możesz mieć pewność, że zostanie wykonana ona starannie, profesjonalnie i że Twój samochód będzie gotowy na kolejne lata eksploatacji.

Call Now Button