Warning: Undefined variable $valid_details in /home/platne/serwer126734/public_html/autoserwis.katowice.pl/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/functions/options.php on line 462
Wymiana chłodnicy klimatyzacji Katowice - Auto Serwis Katowice

Wymiana chłodnicy klimatyzacji Katowice 

Chłodnica to najważniejsza cześć całego układu klimatyzacji – odpowiedzialna jest za oddawanie do otoczenia ciepła pobranego z wnętrza pojazdu. Jej wymiana jest skomplikowana i wymaga profesjonalnych umiejętności. W naszym warsztacie oferujemy klientom fachową i kompleksową obsługę w zakresie układów klimatyzacji samochodowej. Jeżeli interesuje Cię wymiana chłodnicy klimatyzacji Katowice są miastem na terenie, którego działamy. 

Kiedy niezbędna jest wymiana chłodnicy klimatyzacji w samochodzie?

Uszkodzenie chłodnicy to problem, z którym często zgłaszają się do nas klienci. Jest ona zbudowana z aluminium i ma delikatną konstrukcją – cechą charakterystyczną wszystkich kondensatorów jest drobne ożebrowanie. Precyzyjna budowa tego elementu sprawia, że jest on podatny na mechaniczne uszkodzenia, korozje i zagięcia. Co więcej, chłodnica klimatyzacji zlokalizowana jest w miejscu szczególnie wyeksponowanym na pył i błoto. Ulokowana na zewnętrznej stronie chłodnicy silnika może ulec uszkodzeniu nawet podczas delikatnej stłuczki. Do innych czynników, powodujących jej awarię należą wycieki, nadmiar oleju oraz zanieczyszczenia. 

Regularne przeglądy układu klimatyzacji mogą zapobiec uszkodzeniu chłodnicy – dlatego zachęcamy naszych klientów do pamiętania o corocznym serwisie całego układu. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze. 

Jak przebiega wymiana chłodnicy klimatyzacji Katowice?

Sam proces wymiany chłodnicy wymaga dużej precyzji, ze względu na delikatną budowę tego elementu. Przed przystąpieniem do pracy, nasi pracownicy muszą odessać czynnik roboczy, gdyż cały układ znajduje się pod ciśnieniem. Kolejnym krokiem jest odłączenie przewodów prowadzących do skraplacza i jego zdemontowanie. W zależności od modelu samochodu, w tym momencie niekiedy trzeba wymontować także chłodnice silnika lub inne elementy, które uniemożliwiają kontynuowanie pracy. Chłodnica posiada na dole aluminiowe rurki, które także muszą być odkręcone. Aby ją wyjąć często należy zdemontować belkę wzmacniającą, wyjąć rurkę odpływu cieczy i odkręcić wszystkie śruby. Dopiero po wszystkich tych czynnościach możemy przystąpić do zamontowania nowego elementu. 

Przy okazji tych prac zawsze wymieniamy filtr osuszający, który mógł zostać uszkodzony przez wilgoć, jeżeli klimatyzacja przez dłuższy czas była niesprawna. Następnie wypełniamy nową chłodnicę olejem smarującym kompresor i czynnikiem roboczym. Każdy samochód przed oddaniem w ręce klientów jest dokładnie przetestowany – ocenie podlega między innymi temperatura wydmuchiwanego powietrza. Priorytetem jest dla nas zadowolenie naszych klientów – dlatego dokładamy starań, aby wszystkie usługi zostały wykonane w sposób profesjonalny. 

Wszelkie niepokojące zjawiska, które towarzyszą działaniu klimatyzacji – takie jak nieprzyjemny zapach lub hałas, powinny być symptomem alarmującym, skłaniającym do udania się na wizytę w warsztacie. Zadbaj z nami o swój układ klimatyzacji i ciesz się zdrowym oraz przyjemnym chłodem podczas upalnych dni.

Call Now Button