Warning: Undefined variable $valid_details in /home/platne/serwer126734/public_html/autoserwis.katowice.pl/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/functions/options.php on line 462
Wymiana klocków i tarcz hamulcowych Katowice - Auto Serwis

Wymiana klocków hamulcowych Katowice 

Sprawny układ hamulcowy jest niezwykle ważny – to od niego bezpośrednio uzależnione jest bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów. Niedopatrzenia w tym zakresie mogą doprowadzić nie tylko do spadku wydajności hamulców czy zablokowania koła podczas jazdy, ale nawet do wypadku drogowego. Oferujemy naszym klientom sprawną i profesjonalną wymianę klocków hamulcowych. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży pozwala świadczyć usługi na najwyższym poziomie. 

Wymiana klocków hamulcowych Katowice - kiedy się zdecydować?

Tempo zużywania się klocków hamulcowych zależy od wielu czynników – na przykład od stylu jazdy, wieku auta, sposobu hamowania oraz jakości zamontowanych elementów. Jednak niektóre sygnały wyraźnie pokazują, że warto poświęcić im uwagę i odwiedzić nasz warsztat samochodowy. Niektóre nowsze auta wyposażone są w układ hamulcowy, który informuje kierowcę o tym, kiedy powinna odbyć się kolejna wymiana klocków i tarcz. W większości przypadków warto jednak zwracać uwagę na sygnały dawane przez samochód podczas jazdy. Zaliczać się do nich może wydłużenie drogi hamowania, chociaż czasami odpowiedzialne jest za to zużycie opon lub zapowietrzenie przewodów układu hamulcowego, to w większości przypadków przyczyną jest właśnie zużycie klocków hamulcowych. W takiej sytuacji powinieneś się niezwłocznie udać do warsztatu samochodowego i dokonać przeglądu układu hamulcowego. Innym sygnałem może być zmniejszenie przyspieszania auta oraz odczuwalny zapach spalenizny. Może wtedy dochodzić do przegrzewania się felgi, co świadczy o zaciśnięciu hamulców. Jeżeli zdarza Ci się słyszeć nietypowe dźwięki tarcia i piski pochodzące z okolic kół, nie powinieneś tego ignorować i udać się na kontrolę do sprawdzonego mechanika. O zużyciu klocków lub ich skrzywieniu może też świadczyć wibrowanie kierownicy przy hamowaniu.

Jeżeli zauważysz któryś z tych niepokojących sygnałów, nie zwlekaj. Umów się na wizytę w naszym autoserwisie, a wykwalifikowani specjaliści sprawdzą stan Twoich klocków hamulcowych i zaproponują usługę indywidualnie dopasowaną do Twoich potrzeb. 

Wymiana tarcz hamulcowych Katowice – ile kosztuje?

Zauważasz objawy zużytych tarcz hamulcowych, więc zdajesz sobie sprawę, że jak najszybciej powinieneś je wymienić? Nasuwa Ci się jednak mnóstwo pytań, przede wszystkim dotyczących ceny za tę usługę? Wymiana tarcz hamulcowych nie jest bardzo skomplikowanym procesem, nie musisz więc obawiać się, nadwyręży Twój domowy budżet. Jest to jednak kwestia niecierpiąca zwłoki, którą należy wykonać w odpowiednim czasie, bez zbędnego zwlekania, gdyż chodzi tu o Twoje bezpieczeństwo. Wpływ na cenę za wymianę tarcz hamulcowych ma także to, czy dodatkowo zdecydujesz się na wymianę klocków hamulcowych – co jest polecane, ponieważ zakłada się, że tarcze hamulcowe mają żywotność 3 zestawów klocków. Koszt uzależniony jest też od części – możesz zdecydować się na ekonomiczne lub markowe. Dodatkowo warto wiedzieć, że wymiana tarcz hamulcowych na przedniej osi jest nieco droższa niż na tylnej, co wynika z większej siły hamowania, a tym samym potrzeby zastosowania mocniejszych komponentów. Decydując się na skorzystanie z naszych usług, otrzymujesz gwarancję profesjonalnej usługi w przystępnej cenie!

Zleć wymianę klocków hamulcowych fachowcom

Aby jak najrzetelniej wykonać usługę, zawsze dokonujemy wymiany klocków hamulcowych na tej samej osi pojazdu w obu kołach. Do jej przeprowadzenia niezbędne jest unieruchomienie pojazdu, zdjęcie koła, a następnie odkręcenie zacisków – na tym etapie weryfikujemy też stan uszczelek, osłon przeciwpyłowych i prowadnic. Dużą wagę przykładamy do dopasowania elementu pod kątem temperatury wrzenia i przesmarowujemy prowadnice zacisków. Jeżeli auto posiada czujnik zużycia klocków, niezbędna jest wymiana również tych czynników. Nasi pracownicy wymieniając klocki hamulcowe sprawdzają też stopień zużycia tarcz hamulcowych i w razie potrzeby proponują ich wymianę. 

Jeżeli interesuje Cię wymiana klocków hamulcowych Katowice są miastem na terenie, którego działamy. Zadbamy o Twój układ hamulcowy w najlepszy możliwy sposób, gwarantując sobie i bliskim poczucie bezpieczeństwa. Współpracując z nami, możesz być pewny, że powierzasz samochód w odpowiednie ręce. 

Call Now Button