Warning: Undefined variable $valid_details in /home/platne/serwer126734/public_html/autoserwis.katowice.pl/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/functions/options.php on line 462
Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Katowice - Wymiana filtrów oleju

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Katowice 

Twoje auto wyposażone jest w automatyczną skrzynię biegów? Aby zapewnić jej prawidłowe warunki pracy, trzeba o nią odpowiednio dbać i pamiętać o obsługach serwisowych. Jeżeli interesuje Cię dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Katowice są miastem, na terenie którego możesz skorzystać z naszych usług.

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni w biegów Katowice

Automatyczne skrzynie biegów stają się coraz bardziej popularne. Kierowcy cenią je za komfort i przyjemność z jazdy – są praktyczne, szczególnie w większych miastach. To jednak nowoczesne, precyzyjne oraz skomplikowane urządzenia, które wymagają profesjonalnego podejścia i częstej konserwacji. Jednym ze sposobów, aby dbać o swoją automatyczną skrzynię biegów, jest regularna wymiana oleju. 

Czy naprawdę warto to robić? Chociaż opinie na ten temat są podzielone, producenci samochodowi przyznają, że w większości modelach samochodów jest to bardzo wskazane. Olej z upływem czasu starzeje się i traci swoje właściwości. Jeżeli był poddawany większym przeciążeniom termicznym dzieje się to jeszcze szybciej. Sam olej pełni jednak niezwykle ważną rolę w całym systemie – smaruje, chłodzi skrzynię, a nawet odprowadza zanieczyszczenia. Gdy olej jest już przepracowany, zaczyna gorzej smarować, a jego zdolność do absorbowania zanieczyszczeń spada.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na ten krok? Wymiana oleju zapewnia prawidłowe i płynne działanie całego systemu. Zwiększa okres bezawaryjnego użytkowania skrzyni i zapobiega jej uszkodzeniom lub zakłóceniom w funkcjonowaniu. Regularna wymiana oleju to też wysoki komfort zmiany biegów i lepsze zachowanie pojazdu podczas jazdy. 

Wymiana filtrów oleju Katowice

Nie tylko olej powinien być regularnie wymieniany w samochodzie, ale też filtry. Jest to niezbędne, aby utrzymać auto w dobrej kondycji i zapobiec poważnym awariom. Pełnią one bardzo ważne zadanie, ponieważ ograniczają ilości zanieczyszczeń, które dostają się do silnika. Są o wiele skuteczniejsze i bardziej czułe, niż filtry powietrza i zatrzymują te zanieczyszczenia, które nie zostaną przez nie wyłapane. Kiedy warto zdecydować się na wymianę filtrów oleju? Najlepiej to zrobić podczas wymiany oleju oraz uszczelki korka spustowego. Chociaż częstotliwość tego procesu określają normy producenta, dużo zależy również od warunków eksploatacji samochodu oraz sposobu kierowania. Zazwyczaj warto to zrobić raz w roku lub po przekroczeniu 10-20 tyś kilometrów. W naszym autoserwisie otrzymujesz gwarancję, że podczas każdej wymianu oleju, zajmiemy się także wymianą filtrów oleju w Twoim samochodzie, co zapewni Ci długi i bezawaryjne użytkowanie pojazdu. Możesz liczyć na profesjonalną usługę w doskonałej cenie.

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Katowice – kiedy warto?

Kiedy dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów okaże się dobrym rozwiązaniem? Na przykład, jeżeli zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości w jej działaniu. Do najczęstszych problemów może należeć przeciąganie i szarpanie biegów oraz ślizganie się – czyli sytuacja, gdy samochód nie przyśpiesza, ale rosną jego obroty. 

Wielu producentów poleca wymianę oleju w automatycznych skrzyniach biegów co 80 000 – 100 000 km lub raz na 8 lat. 

Co ciekawe, czasami zużyty olej w skrzyni daje podobne objawy, jak jej awaria – po prostej i taniej obsłudze serwisowej, jaką jest wymiana oleju problemy znikają, a kierowca może cieszyć się płynną jazdą. 

Profesjonalna wymiana oleju Katowice

W naszym warsztacie oferujemy klientom dynamiczną wymianę oleju w automatycznej skrzyni biegów, która pozwala na wymianę całego produktu – tym samym gwarantuje lepszy komfort przełączania biegów i odczuwalny wzrost płynności. Podczas tego procesu zostaje wypłukany cały stary olej oraz jego osady, a następnie skrzynia napełniana jest nową substancją smarną. Niezwykle ważne jest dopasowanie odpowiedniego oleju do skrzyni biegów – my stawiamy tylko na oleje wysokiej jakości. Odpowiednie środki i specjalistyczny sprzęt pozwalają nam oferować usługi na naprawdę wysokim poziomie. Działamy kompleksowo – wymieniamy nie tylko olej, ale także filtry i inne elementy układu. 

Automatyczna skrzynia biegów to urządzenie bardzo zaawansowane technologicznie. Jej prawidłowe serwisowanie – w tym wymiana oleju Katowice jest bardzo istotna. Z nami zadbasz o jej płynne i poprawne działanie, większe bezpieczeństwo oraz dłuższą żywotność. Zapraszamy do kontaktu!

Call Now Button