Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Katowice 

Twoje auto wyposażone jest w automatyczną skrzynię biegów? Aby zapewnić jej prawidłowe warunki pracy, trzeba o nią odpowiednio dbać i pamiętać o obsługach serwisowych. Jeżeli interesuje Cię dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Katowice są miastem, na terenie którego możesz skorzystać z naszych usług.

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni w biegów Katowice

Automatyczne skrzynie biegów stają się coraz bardziej popularne. Kierowcy cenią je za komfort i przyjemność z jazdy – są praktyczne, szczególnie w większych miastach. To jednak nowoczesne, precyzyjne oraz skomplikowane urządzenia, które wymagają profesjonalnego podejścia i częstej konserwacji. Jednym ze sposobów, aby dbać o swoją automatyczną skrzynię biegów, jest regularna wymiana oleju. 

Czy naprawdę warto to robić? Chociaż opinie na ten temat są podzielone, producenci samochodowi przyznają, że w większości modelach samochodów jest to bardzo wskazane. Olej z upływem czasu starzeje się i traci swoje właściwości. Jeżeli był poddawany większym przeciążeniom termicznym dzieje się to jeszcze szybciej. Sam olej pełni jednak niezwykle ważną rolę w całym systemie – smaruje, chłodzi skrzynię, a nawet odprowadza zanieczyszczenia. Gdy olej jest już przepracowany, zaczyna gorzej smarować, a jego zdolność do absorbowania zanieczyszczeń spada.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na ten krok? Wymiana oleju zapewnia prawidłowe i płynne działanie całego systemu. Zwiększa okres bezawaryjnego użytkowania skrzyni i zapobiega jej uszkodzeniom lub zakłóceniom w funkcjonowaniu. Regularna wymiana oleju to też wysoki komfort zmiany biegów i lepsze zachowanie pojazdu podczas jazdy. 

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Katowice – kiedy warto?

Kiedy dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów okaże się dobrym rozwiązaniem? Na przykład, jeżeli zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości w jej działaniu. Do najczęstszych problemów może należeć przeciąganie i szarpanie biegów oraz ślizganie się – czyli sytuacja, gdy samochód nie przyśpiesza, ale rosną jego obroty. 

Wielu producentów poleca wymianę oleju w automatycznych skrzyniach biegów co 80 000 – 100 000 km lub raz na 8 lat. 

Co ciekawe, czasami zużyty olej w skrzyni daje podobne objawy, jak jej awaria – po prostej i taniej obsłudze serwisowej, jaką jest wymiana oleju problemy znikają, a kierowca może cieszyć się płynną jazdą. 

Profesjonalna wymiana oleju Katowice

W naszym warsztacie oferujemy klientom dynamiczną wymianę oleju w automatycznej skrzyni biegów, która pozwala na wymianę całego produktu – tym samym gwarantuje lepszy komfort przełączania biegów i odczuwalny wzrost płynności. Podczas tego procesu zostaje wypłukany cały stary olej oraz jego osady, a następnie skrzynia napełniana jest nową substancją smarną. Niezwykle ważne jest dopasowanie odpowiedniego oleju do skrzyni biegów – my stawiamy tylko na oleje wysokiej jakości. Odpowiednie środki i specjalistyczny sprzęt pozwalają nam oferować usługi na naprawdę wysokim poziomie. Działamy kompleksowo – wymieniamy nie tylko olej, ale także filtry i inne elementy układu. 

Automatyczna skrzynia biegów to urządzenie bardzo zaawansowane technologicznie. Jej prawidłowe serwisowanie – w tym wymiana oleju Katowice jest bardzo istotna. Z nami zadbasz o jej płynne i poprawne działanie, większe bezpieczeństwo oraz dłuższą żywotność. Zapraszamy do kontaktu!

Call Now Button