Warning: Undefined variable $valid_details in /home/platne/serwer126734/public_html/autoserwis.katowice.pl/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/functions/options.php on line 462
Wymiana paska rozrządu Katowice - Auto Serwis Katowice

Wymiana paska rozrządu Katowice 

Pasek rozrządu jest jednym z najpopularniejszych elementów eksploatacyjnych samochodu – zalecenia dotyczące jego wymiany należą do najczęściej powtarzanych porad dla osób, które dopiero co zakupiły samochód z drugiej ręki, lub nie pamiętają daty ostatniej wymiany. Zachęty do pamiętania o pasku nie wzięły się bynajmniej z przewrażliwienia czy tzw. miejskich legend, tylko z wysokich kosztów, jakie kryją się za ewentualnym remontem silnika, wynikającym z pęknięcia paska. W rękach fachowców można go wymienić szybko i sprawnie, zapominając o jego istnieniu na kolejnych kilka lat. 

Wymiana paska rozrządu Katowice – dlaczego to ważne?

Dlaczego ten niewielki, gumowy element ma aż takie znaczenie? Ponieważ odpowiada on za synchronizację pomiędzy tłokami a zaworami w silniku i przy jego pęknięciu te ostatnie natychmiast przestają się poruszać, co w przypadku silników kolizyjnych (a więc większości jednostek napędowych na rynku) prowadzi do zgniecenia ich przez pracujące tłoki. W najlepszym razie kończy się to tylko zniszczeniem zaworów, choć może doprowadzić również do uszkodzenia samych tłoków, a nawet gładzi cylindrów. Niezależnie jednak od spowodowanego pęknięciem paska rozrządu uszkodzenia, konieczne będzie rozebranie sporej części silnika i całego jego osprzętu – i właśnie to jest najbardziej kłopotliwym i kosztownym elementem regeneracji. Z tego powodu regularna wymiana tego newralgicznego elementu jest kluczowa nie tylko dla trwałości samego samochodu, ale także dla uniknięcia znacznych wysiłków.

Na jakiej podstawie powinno określać się, czy pasek rozrządu powinien zostać wymieniony? Ocena wizualna tego elementu może być bardzo zwodnicza, ponieważ zdarzają się sytuacje, gdy ładnie wyglądający pasek ulega pęknięciu. Głównym wskaźnikiem, którym powinno się sugerować, decydując o wymianie paska na nowy, jest liczba pokonanych kilometrów od ostatniej wymiany, ewentualnie wiek samego paska (np.  jeśli samochód jest mało używany). Kilometrowe interwały wymiany paska powinny wynikać z zaleceń producenta – samochodu lub samego paska (jeśli był zainstalowany nieoryginalny zamiennik), natomiast zalecany czasookres to 3 do 5 lat.

Profesjonalna wymiana paska rozrządu Katowice – czyli jak to zrobimy dla Ciebie?

Jak powinien być prawidłowo wymieniony pasek rozrządu? Przede wszystkim zgodnie z zaleceniami producenta – każdy z nich zaplanował nieco inną procedurę i odmienne oznaczenia ułatwiające przeprowadzenie tego procesu. Dobrą i bardzo zalecaną praktyką jest każdorazowa wymiana napinaczy i pompy wody wraz z samym paskiem – gwarantuje to niezawodne działanie całego zestawu przez okres pomiędzy wymianami – bez obaw o przeciekanie pompy czy zablokowanie napinacza, co mogło, by zmusić do ponownego rozbierania osprzętu i rozpoczynania całej procedury od nowa. Decydując się na wymianę w naszym warsztacie, możesz mieć pewność, że usługa będzie wykonana starannie i profesjonalnie, dzięki czemu Twój samochód będzie w pełni gotowy na kolejne lata intensywnej eksploatacji.

Call Now Button