Wymiana tarcz hamulcowych Katowice 

Tarcze hamulcowe należą do jednych z najczęściej wymienianych elementów w samochodzie. Każda ich deformacja ma bezpośredni wpływ na skuteczność hamowania, a tym samym bezpieczeństwo wszystkich pasażerów – dlatego ich stan należy sprawdzać regularnie. Naszym klientom oferujemy kompleksowe usługi w zakresie układu hamulcowego. Wykonujemy staranny przegląd i wymieniamy niezbędne elementy, tak aby zadbać o Twoje bezpieczeństwo na drodze. 

Wymiana tarcz hamulcowych Katowice

Tarcze hamulcowe, tak jak każdy inny element eksploatacyjny z czasem ulega zużyciu i niezbędna jest ich wymiana.  To po jakim czasie kierowca powinien wymienić tarcze hamulcowe, zależy od wielu czynników – między innymi od sposobu, w jaki korzysta z pojazdu i od ilości przejechanych kilometrów. Większość ekspertów jest zgodna, że na taką wymianę warto zdecydować się po przejechaniu około 80 tyś. kilometrów. Dużo zależy jednak od jakości i typu samych tarcz. Modele ceramiczno-węglowe i wykonane ze stali hartowanej są najodporniejsze. Kierowcy, którzy często hamują w gwałtowny sposób, częściej zmuszeni są do wymiany tarcz hamulcowych.

Jakie czynniki powinny wzbudzić Twój niepokój i skłonić Cię do odwiedzenia serwisu samochodowego? Podejrzenia powinny wzbudzić drgania w czasie prowadzenia samochodu – mogą one dotyczyć zawieszenia, kierownicy lub całego nadwozia. Należy też zwrócić uwagę na odbijanie pedału hamulca, pisk podczas hamowania i jego wydłużoną drogę. Warto jednak pamiętać, że sygnały te niekiedy są trudne do wyłapania. Nietypowe dźwięki początkowo są ciche i niewyraźnie, a droga hamowania wydłuża się tylko nieznacznie – sprawia, to że przyzwyczajamy się do takiego funkcjonowania samochodu i nie zauważamy niebezpieczeństwa. Dlatego tak ważne są profilaktyczne przeglądy układu hamulcowego oraz innych podzespołów.

Wymiana tarcz hamulcowych tylko z profesjonalistami

Wymianę tarcz hamulcowych należy zlecić profesjonalnym i sprawdzonym warsztatom samochodowym. Zdajemy sobie sprawę, że to od jakości pracy mechaników zależy bezpieczeństwo naszych klientów i ich rodzin. Brak staranności w czasie montażu tego rodzaju podzespołów może prowadzić do deformacji tarcz hamulcowych oraz ich uszkodzeń. Niestety skutki nieprawidłowo wykonanego montażu nie są odczuwalne przez kierowcę od razu po wyjściu z serwisu samochodowego. Najczęściej ujawniają się dopiero po jakimś czasie – na przykład po przejechaniu tysiąca lub dwóch tysięcy kilometrów, i oceniane są wtedy jako wada produktu lub niewłaściwy sposób eksploatacji. 

Dlatego my nie tylko stosujemy części najwyższej jakości, ale też przykładamy się do każdej wymiany – przez założeniem tarcz oceniamy piasty i sprawdzamy działanie zacisku. Podzespoły, którymi dysponujemy, pochodzą od najlepszych producentów i gwarantują długą niezawodną pracę. Dzięki czemu zapewniają długą i bezproblemową eksploatację. 

Jeżeli interesuje Cię wymiana tarcz hamulcowych, Katowice są miastem, na terenie, którego działamy. Nasi wykwalifikowani pracownicy dokonają pełnego przeglądu układu hamulcowego i wymienią Twoje tarcze hamulcowe. Współpracując z nami powierzasz swoje auto w ręce profesjonalistów.  

Call Now Button