Warning: Undefined variable $valid_details in /home/platne/serwer126734/public_html/autoserwis.katowice.pl/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/functions/options.php on line 462
Wymiana uszczelki pod głowicą Katowice - Auto Serwis Katowice

Wymiana uszczelki pod głowicą Katowice 

Uszkodzona uszczelka pod głowicą to zmora nie tylko kierowców i właścicieli samochodów. To także problem dla mechaników – należy bowiem do jednej z najmniej lubianych napraw w samochodzie. Ten niewielki element potrafi całkowicie unieruchomić silnik, albo co gorsza, przyczynić poważnych uszkodzeń. Koszt wymiany potrafi być bardzo wysoki, choć sama uszczelka kosztuje zazwyczaj grosze.

Wymiana uszczelki pod głowicą Katowice – kiedy potrzebna?

Uszczelka pod głowicą jest niewielkim, płaskim elementem wykonanym najczęściej z aluminium lub miedzi, który jest umiejscowiony pomiędzy głowicą silnika i jego blokiem. Pozwala ona uszczelnić łączenie pomiędzy tymi dwoma elementami, co jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania jednostki napędowej. Dzięki uszczelce możliwe jest nie tylko osiągnięcie prawidłowej kompresji we wnętrzu cylindra, ale również zapewnienie szczelności znajdującym się w swoim sąsiedztwie kanałom wodnym, olejowym i komorze cylindra. Ten ważny element konstrukcji silnika pracuje w wyjątkowo ciężkich warunkach – wysokie temperatury i ciśnienie panujące we wnętrzu już same w sobie poddają uszczelkę dużej presji, która dodatkowo zwiększana jest modyfikacjami silnika, nieprawidłowo skonfigurowaną instalacją LPG, czy przegrzaniem silnika, np. na skutek ubytku płynu chłodniczego czy pracy pod ekstremalnym obciążeniem. Uszkodzeni uszczelki pod głowicą manifestują się w różny sposób – wśród najczęstszych objawów można wymienić nierówną pracę silnika na biegu jałowym, utratę mocy przez silnik, dymienie na biało (czasem również na czarno), mieszanie się płynów (np. biały osad na korku oleju silnikowego, słodki zapach spalin), ubywanie płynów i/lub oleju, zmiana obrotów silnika i dymienie po otwarciu wlewu oleju. Niektóre samochody są szczególnie podatne na uszkodzenia uszczelki pod głowicą, np. z powodów błędów konstrukcyjnych.

Sam koszt i czas, jaki zabiera wymiana uszczelki pod głowicą Katowice, w największym stopniu zależy od budowy silnika i skomplikowania towarzyszącego mu osprzętu. Najdroższa i najtrudniejsza jest zazwyczaj wymiana w nowoczesnych Dieslach, gdzie rozebranie samego osprzętu i ponowne jego złożenie jest nie lada zadaniem. Dużo prościej jest w niewysilonych jednostkach benzynowych – stąd też znacznie niższa cena takiej operacji. Mimo wszystko jest to dość skomplikowana operacja, z bardzo dużym ryzykiem dodatkowych komplikacji – np. spowodowanych zapieczonymi śrubami łączącymi głowicę z korpusem silnika, kolektory z silnikiem, czy planowania zniekształconej na skutek przegrzania głowicy. Z tego względu zawsze wymiana uszczelki zajmuje sporo czasu i jest dość kosztowna.

Chcesz mieć dobrze wymienioną uszczelkę pod głowicą? Zleć to nam!

Jako doświadczony warsztat, obecny już dekady na rynku, wymieniliśmy dziesiątki, jeśli nie setki uszczelek, uszkodzonych z różnych powodów. Wykorzystując zdobyte w ten sposób doświadczenie i bogate zaplecze warsztatowe, potrafimy wykonać każdą zleconą nam wymianę uszczelki pod głowicą Katowice rzetelnie i profesjonalnie, co każdorazowo potwierdzamy pisemną gwarancją. Wykonując wymianę w naszym warsztacie, masz pewność, że nowa uszczelka przez długi czas nie będzie sprawiać żadnych problemów.

Call Now Button