Warning: Undefined variable $valid_details in /home/platne/serwer126734/public_html/autoserwis.katowice.pl/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/functions/options.php on line 462
Regeneracja alternatora Katowice - Auto Serwis Katowice

Regeneracja alternatora Katowice 

Alternator, tak jak każda część samochodu zużywa się w miarę eksploatacji. Zakup nowego podzespołu to nie mały wydatek, dlatego w naszej ofercie znajdziesz usługę regeneracji alternatora, która pozwala na ponowne wykorzystanie tego elementu, bez konieczności wymiany. 

Regeneracja alternatora Katowice

Sprawne działanie alternatora jest niezwykle ważne – to on odpowiada za generowanie prądu dla wszystkich elementów samochodu. Kiedy zaczyna niedomagać, pojawiają się problemy z ładowaniem akumulatora, co może skończyć się nawet unieruchomieniem pojazdu.

Jeżeli Twój akumulator zaczyna szwankować, masz dwa rozwiązania – kupić nowy lub zdecydować się na regenerację dotychczasowego. Co jest lepszym wyjściem? Zakup nowego podzespołu niewątpliwie będzie wiązać się z dużym kosztem, natomiast regeneracja pozwoli Ci zaoszczędzić sporą część pieniędzy. Co więcej, jest ona w stanie przywrócić mu pełną sprawność – regenerowany alternator w zasadzie nie różni się od nowego.

Kiedy warto zdecydować się na regenerację alternatora?

Żywotność alternatora to kwestia bardzo indywidualna – wiele zależy od jego podzespołów oraz umiejscowienia pod maską. Brud oraz woda mogą przyczynić się do jego awarii. Często na początku nieprawidłowości w jego działaniu są niemal niezauważalne. 

Jakie są objawy zużycia alternatora? Najpopularniejszym symptomem są trudności z ładowaniem oraz świecąca się kontrolka akumulatora. Może to oznaczać, że jego pasek klinowy jest luźny, że się zerwał, spadł, lub że właśnie alternator przestał ładować. 

Do innych objawów należy mruganie i przygaszanie świateł i gorsza praca urządzeń elektrycznych. Jeżeli słyszysz gwizdy lub nietypowe hałasy, które nabierają na sile wraz z prędkością obrotową, może to oznaczać zużycie się łożysk lub szczotek akumulatora. Często uszkodzeniu ulega też sprzęgiełko koła pasowego. 

Usterki alternatora najczęściej pojawiają się zimą, gdyż pod wpływem niskich temperatur musi on dostarczyć większa ilość energii do rozruchu silnika

Profesjonalna i kompleksowa regeneracja alternatora

Naszym klientom oferujemy zarówno wymianę pojedynczych elementów, jak i pełną regenerację alternatora. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że jesteśmy w stanie rozebrać większość nawet trudno rozbieralnych alternatorów, wymienić w nich uszkodzone części, a inne odnowić. Dysponujemy bogatym zapleczem technicznym, które pozwala nam na zaoferowanie usług o najwyższej jakości. Zapewniamy naszym klientom sprawdzone części oraz zamienniki od renomowanych producentów. W naszym zakładzie odnawiamy również obudowy alternatorów – piaskujemy je, oczyszczamy z rdzy i malujemy. Przed ponownym montażem urządzenia, dokładnie je testujemy na stole probierczym. 

Gdy zauważysz nieprawidłowości w działaniu Twojego akumulatora, nie czekaj. Szybka wymiana niektórych podzespołów – na przykład regulatora napięcia, zapobiega dalszym, dużo poważniejszym awariom. Jeżeli interesuje Cię regeneracja alternatora Katowice są miastem, na terenie, którego nas znajdziesz. Powierzając swój akumulator w nasze ręce, możesz być pewny profesjonalnie wykonanej usługi. Z nami zaoszczędzić czas i pieniądze.

Call Now Button