Wymiana filtrów paliwa Katowice 

Filtr paliwa to niewielki i stosunkowo niedrogi element o istotnym znaczeniu dla prawidłowego funkcjonowania samochodu. Jego zużycie (zapychanie się prowadzące nawet do zablokowania) postępuje stopniowo, przez co nie wszyscy kierowcy zauważają problemy z jego funkcjonowaniem. W skrajnym przypadku może to doprowadzić nie tylko do unieruchomienia pojazdu, ale nawet do uszkodzenia elementów układu wtryskowego. Taką wymianę śmiało możesz zlecić nam – zrobimy to szybko, niedrogo i profesjonalnie.

Wymiana filtrów paliwa Katowice – dlaczego to takie ważne?

Rola filtrów paliwa wydaje się pozornie niewielka, jednak blokują one dostęp nieczystościom znajdującym się w paliwie do elementów układu paliwowego – gaźnika, wtryskiwaczy czy pompy wtryskowej, a nawet znacznie dalej – do cylindrów, gdzie mogłyby spowodować zniszczenia ich gładzi lub pierścieni. Z tego względu wymiany filtrów należą do najczęściej wykonywanych i zalecanych czynności serwisowych w każdym pojeździe. W swoim samochodzie powinieneś zwracać uwagę na zalecenia producenta co do ich interwału, które są bardzo różne (od 30 do nawet 120 tysięcy kilometrów), jednak przy pokonywaniu znacznie mniejszych dystansów warto wymieniać filtry co roku – filtry się po prostu starzeją.

Co do stanu filtra paliwa warto upewnić się zwłaszcza posiadacze samochodów z silnikami wysokoprężnymi, szczególnie przed nadchodzącą zimą. Zaklejony odkładającą się parafiną filtr może bowiem kompletnie unieruchomić samochód, sprawiając niemiłą niespodziankę. Niekiedy zdarza się, że zamarza także oddzielająca się od paliwa woda, zalegająca w jego wnętrzu.

Samochody wyposażone w nowoczesne układy wtryskowe – jak np. Common Rail czy bezpośredni wtrysk benzyny – są bardzo oszczędne i wbrew pozorom całkiem trwałe, jednak warunkiem ich bezproblemowej eksploatacji jest dostarczanie im czystego paliwa. Z racji na znacznie wyższe ciśnienie, z jakim następuje jego wtrysk, układ jest szczególnie wrażliwy na wszelkie zanieczyszczenia, czy niepożądane frakcje zawarte w paliwie, dlatego poprawnie działające filtry są podstawą ich eksploatacji.

Z nami wymiana filtrów paliwa Katowice jest prosta

Przyjeżdżając do nas możesz liczyć na fachową obsługę – nie tylko zajmiemy się filtrem paliwa, ale również innymi filtrami, które mogą wymagać uwagi. Na stanie posiadamy filtry paliwowe sprawdzonych marek samochodowych, pasujące do większości modeli na rynku, więc w razie konieczności wymiany jego wymiany w Twoim samochodzie cały proces przebiegnie bardzo szybko. Daje Ci to również gwarancję zastosowania dobrej jakości elementu – u nas nie znajdziesz najtańszych marnych zamienników, lecz sprawdzone filtry w rozsądnych cenach.

Po każdorazowej wymianie filtra upewniamy się co do jego prawidłowego funkcjonowania w samochodzie – w zależności od tego, czy jest to samochód z jednostką benzynową czy Dieslem, będzie to nieco odmienna procedura. Odbierając od nas swój samochód, możesz mieć więc pewność, że będzie on gotowy do jazdy, jego filtr – poprawnie zamontowany, a pozostałe elementy – rzetelnie sprawdzone.

 Oferujemy również wymianę filtrów powietrza – sprawdź już dziś! 

Call Now Button