Warning: Undefined variable $valid_details in /home/platne/serwer126734/public_html/autoserwis.katowice.pl/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/functions/options.php on line 462
Wymiana filtrów powietrza Katowice - Auto Serwis Katowice

Wymiana filtrów powietrza Katowice 

Jednym z najczęściej wymienianych elementów eksploatacyjnych samochodu są filtry powietrza. Dzięki nim możliwe jest oczyszczenie wlatującego do silnika powietrza ze spalin, pyłów i kurzu, które mogłyby mieć na niego destrukcyjny wpływ i znacznie przyspieszyć jego zużycie. Filtry powietrza kosztują niewiele, ich wymiana zajmuje kilka minut, dlatego warto dbać o ich regularną wymianę. U nas wykonasz to tanio, sprawnie i profesjonalnie.

Wymiana filtrów powietrza Katowice – dlaczego i kiedy konieczna?

Filtry mają stosunkowo prostą budowę, dzięki czemu kosztują niewiele. Dlatego nie warto specjalnie zwlekać z ich wymianą. Z czasem filtrowane cząsteczki przyklejają się do ich powierzchni, w rezultacie zmniejszając ich przepustowość. Skutkuje to gorszą pracą silnika, spadkiem rozwijanej mocy, większym spalaniem paliwa, a w najgorszym razie – jego poważną usterką. Szacuje się, że filtr powietrza może rocznie zatrzymać ponad 5 kilogramów niechcianych pyłów. Jak często powinno się wymieniać filtry powietrza?

Większość mechaników twierdzi, że optymalnym interwałem wymiany filtrów powietrza jest każde 15 do 25 tysięcy kilometrów. Jednak wpływ na tę wartość ma wiele czynników – styl jazdy, ilość pokonywanych rocznie kilometrów, jakość samego filtra, a nawet warunki atmosferyczne, w jakich eksploatowany był samochód. Nie ma jednego uniwersalnego klucza, według którego można by było ocenić zużywanie się filtra, dlatego co jakiś czas warto po prostu zrewidować stan tego elementu. Nowy filtr powietrza (zwłaszcza renomowanej marki, o dobrych właściwościach) to sposób na przywrócenie pełnej sprawności silnika w Twoim samochodzie.

Z nami wymiana filtrów powietrza Katowice jest wyjątkowo łatwa!

Jeśli podejrzewasz, że filtr powietrza w Twoim samochodzie nadaje się do wymiany, lub chciałbyś dokonać jego przeglądu – zapraszamy Cię do naszego serwisu. Błyskawicznie wymienimy nie tylko filtr powietrza, ale również dokonamy inspekcji pozostałych elementów eksploatacyjnych w Twoim samochodzie – tak, by dać Ci pewność, że śmiało możesz kontynuować jazdę swoim samochodem, bez obaw o jego uszkodzenie.

U nas nie tylko możesz liczyć na sprawną i szybką wymianę zużytego filtra powietrza, ale również możemy zaoferować Ci dostęp do wysokiej jakości zamienników – filtrów, olejów, ogumienia i innych rzeczy niezbędnych do utrzymania Twojego samochodu w nienagannym stanie. Jesteśmy miłośnikami motoryzacji i mamy głębokie przekonanie, że Twój samochód w naszych rękach rozkwitnie na nowo. Tysiące zadowolonych klientów mogą to tylko potwierdzić. Na każdą z wykonanych usług dajemy pisemną gwarancję, dając Ci pewność, że Twój samochód wróci do Ciebie w stanie, w jakim chciałbyś go widzieć. Od lat zajmujemy się mechaniką pojazdową i jesteśmy przekonani, że potrafimy zapewnić wszystko, co potrzebne, by zadbać o Twoje auto. Niezależnie, czy przychodzisz do nas z niewielką usterką, czy ogromnym zleceniem – zawsze możesz liczyć na profesjonalizm i rzetelne podejście do tematu. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą wymiany filtrów oleju Katowice

Call Now Button